.

خانه > رویدادها > دانشجویان اندونزی علاقۀ ویژه ای به فلسفه و حکمت اسلامی دارند

دانشجویان اندونزی علاقۀ ویژه ای به فلسفه و حکمت اسلامی دارند

jakarta

دانشجویان کالج اسلامی جاکارتا

دکتر قاسم کاکایی، استاد فلسفه دانشگاه شیراز، اظهار داشت: درکشور اندونزی، مطالعات فلسفه و حکمت اسلامی بسیار ضعیف است اما دانشجویان علاقه بسیاری به فلسفه و حکمت دارند . امیدواریم که مباحث حکمت و فلسفه اسلامی را در این منطقه با حضور استادان برجسته پی گیری نماییم.دکتر قاسم کاکایی، استاد فلسفه دانشگاه شیراز که اخیرا به مدت یک ترم فشرده جهت تدریس فلسفه و عرفان اسلامی در دانشگاه جاکارتا حضور داشت در گفت و گو با خبرنگار گروه دین و اندیشه “مهر” درباره حوزۀ فلسفه و حکمت اسلامی در کشور اندونزی گفت : در کشور اندونزی، مطالعات فلسفه و حکمت بسیار ضعیف است و چندان استواری و قدمتی را نمی توان در آن مشاهده نمود.

وی افزود : آن چنان که در ایران به مسائل اندیشه ای و فلسفی اهمیت داده می شود و مباحث فلسفی مطرح می گردد در آسیای شرقی چنین چیزی دیده نمی شود.
دکتر کاکایی خاطر نشان ساخت : دانشجویان اندونزی علاقه بسیاری به فلسفه و حکمت دارند. با اینکه اکثریت مردم این کشور اهل تسنن هستند اما به عرفان وفلسفه اسلامی نیز علاقه ویژه ای نشان می دهند و  گرایشات وهابی کمتر در میان آنان دیده می شود .
استاد فلسفه دانشگاه شیراز تاکید کرد : با رایزنی هایی که انجامشده امیدواریم که بتوانیم در آینده ای نه چندان دور مباحث حکمت و فلسفه اسلامی رادر این منطقه با حضور استادان برجسته فلسفه ایرانی پی گیری نماییم.

 

 http://www.iranculture.org/news/view.php?gid=3&id=3275

این مطلب را منتشر کنید:
Facebook Twitter Linkedin Email

Captcha Captcha Reload


برخی از رویدادها

برخی از تألیفات