.

خانه > رویدادها > دکتر قاسم کاکایی، مولانا و ابن عربی در دانشگاه ناپل ایتالیا

دکتر قاسم کاکایی، مولانا و ابن عربی در دانشگاه ناپل ایتالیا

napl

دانشگاه ناپل ایتالیا

به دعوت دانشگاه ناپل ایتالیا، دکتر قاسم کاکایی برای ایراد دو سخنرانی عازم کشور ایتالیا شد. این دو سخنرانی، به زبان انگلیسی، در روزهای ۲۰ و ۲۱ اسفندماه ۱۳۸۶ در دانشگاه ناپل برگزار شد و مورد استقبال استادان و دانشجویان دانشکده علوم انسانی این دانشگاه قرار گرفت. دکتر کاکایی طی این دو سخنرانی تصویری از عرفان اسلامی ارائه کرد. وی اصول عرفان اسلامی، از جمله وحدت وجود، را به تفصیل تشریح، و رویکردهای مختلف عرفا را در این زمینه بیان نمود. وی شاخص در طریقت عشق و معرفت را به ترتیب مولانا و ابن عربی برشمرد و به اشتراکات و تفاوتهای آن دو پرداخت. به گفته وی، مولانا پیچیده ترین مسائل عرفانی را با ساده ترین و زیباترین زبان بیان کرده است. وی همچنین راجع به این که چرا مولانا در میان غربیان به رومی معروف شده است، بحث و انتقاد نمود و مولانا را سمبل کامل عرفان اسلامی و ایرانی برشمرد.

لازم به ذکر است که ساخت دانشگاه ناپل به قرن سیزدهم میلادی بر می گردد واز این جهت نه تنها قدیمترین دانشگاه ایتالیا بلکه یکی از قدیمترین دانشگاههای جهان است.
مطالب موجود با عبارات مشترک
این مطلب را منتشر کنید:
Facebook Twitter Linkedin Email
  1. .کشاورزی
    ۲ آبان ۱۳۹۱ در ۱۱:۰۳ | #1

    .سلام اقای دکتر از زحمات شما متشکریم.این شعر از سعدی .تقد یم به شما سعدیامرد نکوم نمیرد هرگز. مرده ان است که.نامش به نکویی نبرد.تقدیم به وجود نیکتان.

  2. مهمان
    ۲۴ شهریور ۱۳۸۹ در ۱۷:۰۸ | #2

    خدا قاسم کاکائی را خیر دهد بسیار خدمات خوبی ارائه می دهند درود بر این مرد نیک

Captcha Captcha Reload


برخی از رویدادها

برخی از تألیفات