.

خانه > رویدادها > همایش بین المللی مولانا و دین در شیراز

همایش بین المللی مولانا و دین در شیراز

[download id=”11″ format=”3″]

mowlana
مولانا

همایش بین المللی بزرگداشت هشتصدمین سال تولد مولا نا جلا ل الدین بلخی با عنوان “مولا نا و دین” از روز یکشنبه  ۲/۲/۱۳۸۶درشیراز آغاز به کار کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در فارس، در این همایش ۲ روزه کهاز سوی مرکز پژوهشهای فرهنگ اسلامی دانشگاه شیراز و با همکاری موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران  در تالار شهید دستغیب مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز برگزار شده است ۲۴ صاحب نظر و مولوی شناس داخلی و خارجی در هفت نشست علمی درباره موضوعاتی مانند دین از نگاه مولوی ,احیا» علم دین در مثنوی,  خدا محوری در اندیشه مولانا بحث و تبادل نظر می کنند .دکتر قاسم کاکایی دبیر ااین همایش بین المللی گفت: از ۳۰۰ مقاله رسیده به دبیرخانه همایش ۲۷ مقاله به عنوان مقالات برتر انتخاب شده اند و ۲۴ مقاله هم به صورت سخنرانی ارائه می شود.
وی هدف ازبرگزاری این همایش را بررسی جنبه های دینی وعرفانی در آثار و اندیشه های مولا نا و شناساندن مولا نابه مردم جهان به ویژه جوانان اعلا م کرد. در نخستین روز این همایش دکتر حداد عادل رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس سابق فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی ایران و پروفسور کارل ارنست مولوی شناس از دانشگاه کارولینای شمالی امریکا سخنرانی کردند. پیام پروفسور سیدحسین نصر به کنگره «مولانا و دین» در شیرازنیز توسط دکتر غلامرضا اعوانی خوانده شد.برخی از دیگر سخنرانان این همایش عبارتند از: دکتر غلامحسین دینانی، دکتر شهرام پازوکی، دکتر اصغر دادبه، دکتر سید علی محمد سجادی، دکتر حسن لاهوتی، دکتر محمد یوسف نیری و دکتر قاسم کاکایی.

 به همین مناسبت امشب (یکسنبه) برنامه شبی با مولانا و موسیقی سنتی با حضور موسیقیدان برجسته کشورمان استاد جلال ذوالفنون در تالا ر حافظ شیراز برگزار می شود.
این مطلب را منتشر کنید:
Facebook Twitter Linkedin Email

Captcha Captcha Reload


برخی از رویدادها

برخی از تألیفات