.

خانه > رویدادها > همایش بین‌المللی «فلسفه اسلامی و چالش های جهان امروز» برگزار می شود

همایش بین‌المللی «فلسفه اسلامی و چالش های جهان امروز» برگزار می شود

همایش بین‌المللی فلسفه اسلامی و چالش های جهان امروز

پوستر همایش بین‌المللی فلسفه اسلامی و چالش های جهان امروز

همایش «فلسفه اسلامی و چالش‌های جهان امروز» از ۱۹ تا ۲۲ آبان‌ماه در تهران و همدان برگزار می شود.
در این همایش چهار روزه، که از سوی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و با همکاری بنیاد بوعلی‌سینا همدان، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و انجمن حکمت و فلسفه ایران برگزار می‌شود اساتید و صاحب‌نظران داخلی و خارجی درباره موضوعات گوناگون حوزه فلسفه اسلامی به ارائه بحث‌های خود خواهند پرداخت. نسبت میان نظر و عمل در فلسفه اسلامی، چالش‌های جهان معاصر، فلسفه اسلامی و علم، هنر، حقوق و اخلاق از جمله موضوعاتی هستند که در این همایش مورد بحث قرار خواهند گرفت.
افتتاحیه این همایش در بعد از ظهر سه‌شنبه، ۱۹ آبان‌ماه، در سالن آمفی‌تئاتر هتل سیمرغ برگزار می شود. در طول روز دوم این همایش، نیز سخنرانی‌ها و میزگردهایی در محل مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران برگزار خواهند شد و پس از آن روز سوم این برنامه در همدان ادامه خواهد یافت.
ابن‌سینا و جهان معاصر دو موضوعی هستند که در روز سوم در همدان و با مشارکت بنیاد بوعلی سینا مورد بحث قرار می‌گیرند.
در آخرین روز این همایش هم جوایزی از سوی بنیاد بوعلی‌سینا به برگزیدگان ارائه خواهد شد.
در این همایش بیش از ۳۰ نفر از اساتید و اندیشمندان فلسفه از کشورهایی چون از کشورهای انگلیس، اندونزی، مالزی، پاکستان، ترکیه، تاجیکستان، قزاقستان، بنگلادش، بوسنی، مجارستان، لبنان، نیجریه، ژاپن، امریکا، افریقای جنوبی، هند و آلمان و ۶۰ سخنران ایرانی شرکت خواهند داشت.
در بخش جوایز بین‌المللی بنیاد علمی و فرهنگی بوعلی‌سینا همدان، جایزه‌ ابن‌سیناپژوهی برای فعالیت‌های برجسته در شناخت، تعریف و تبیین مکتب سینوی، جایزه پزشکی این‌سینا برای فعالیت‌های برجسته پیش‌برنده پزشکی، جایزه فلسفی ابن‌سینا برای فعالیت‌های برجسته در پیشرفت علم، جایزه حکمتانه ابن‌سینا برای فعالیتهای برجسته هم‌بستگی‌ساز دانش و معنویت در ارتقاء کیفیت زندگی و جایزه مفاخر بوعلی‌سینا برای فعالیت‌های برجسته در معرفی و بزرگداشت عالمان و متفکران عرصه فرهنگ و تمدن اسلام و ایران به برگزیدگان اهداء خواهند شد.
برای شرکت در همایش «فلسفه اسلامی و چالش‌های جهان امروز» که از ۱۹ تا ۲۲ آبان‌ماه در تهران و همدان برگزار می شود ثبت نام کردن ضروری است.
کلیه دانشجویان و اساتید فلسفه در ایران که مایل به شرکت در این همایش هستند می‌توانند جهت ثبت‌نام از تاریخ ۱۰ تا ۱۶ آبان‌ماه به دفتر روابط عمومی مؤسسه واقع در خیابان ولی‌عصر، چهارراه امیر اکرم، خیابان نوفل لوشاتو، خیابان اراکلیان، شماره ۴ مراجعه کنند یا جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام با شماره تلفن ۶۶۹۶۵۶۳۰ تماس بگیرند.
برنامه همایش ضمیمه می باشد.

[download id=”7″]

این مطلب را منتشر کنید:
Facebook Twitter Linkedin Email

Captcha Captcha Reload


برخی از رویدادها

برخی از تألیفات