.

خانه > تأليفات, رویدادها > “عوالم خیال” به چاپ پنجم رسید

“عوالم خیال” به چاپ پنجم رسید

کتاب عوالم خیال

کتاب عوالم خیال

کتاب عوالم خیال نوشته ویلیام چیتیک ترجمه قاسم کاکایی ظرف پنج سال به چاپ پنجم رسید. این کتاب را انتشارات هرمس چاپ ومنتشر کرده است. جالب آن که در مدت مذکور دو ترجمه دیگر نیز از این کتاب توسط دو  نویسنده دیگر منتشر و  روانه بازار شده است. این در نوع خود بی سابقه است که، اولا، از یک کتاب علمی در طول کمتر از چهار سال سه ترجمه مختلف منتشر شود و، ثانیا، یکی از این کتابها به چاپ پنجم برسد. این امرهم نشان دهنده اهمیت جایگاه کتاب و موضوع آن است و هم از اقبال عمومی به ترجمه دکتر کاکایی حکایت دارد.

عوالم خیال یکی از بهترین کتاب هایی است که جایگاه اخلاق و شریعت را در نظام وحدت وجود ابن عربی به اختصار و بخوبی می نمایاند و ایدئولوژی ابن عربی را که همان عبودیت است، به زیبایی ترسیم می کند و هر نوع تهمت اباحی گری و بی مبالاتی نسبت به شریعت را از ابن عربی می زداید وهمچنین معضلات آشنایی با تفکر او را برطرف می کند؛ معضلاتی چون جبر و اختیار و تفاوت بین امر تکوینی و امر تشریعی.

این کتاب همچنین به برخی انتقادها و کج فهمی هایی که متوجه کتاب ترجمان الاشواق شده می پردازد و از ادعای ابن عربی، مبنی بر اینکه مراد او از معشوق زیبارویش در کتاب یاد شده، چیزی جز تجلیات الهی نیست، به نحوی مستدل دفاع می کند.
در این کتاب چیتیک کوشیده است تا آرا و افکار غامض ابن عربی که پیچیده در اصطلاحات مغلق و دشواریاب است را با نثری روان و قابل اطمینان در اختیار خواننده قرار دهد که مترجم نیز با فهم این مسئله در ترجمه سلیس آن کوشیده است.
کتاب به طور کل در سه بخش و ۱۰ فصل تنظیم شده است که بخش اول، انسان کامل، بخش دوم، عوالم خیال و بخش سوم با عنوان اختلاف ادیان نامگذاری شده.

مطالب موجود با عبارات مشترک
این مطلب را منتشر کنید:
Facebook Twitter Linkedin Email
  1. ميهمان
    ۱۴ دی ۱۳۹۱ در ۰۹:۰۲ | #1

    با سلام و احترام. چتد روز پیش این کتاب را خریدم و با مطالعه آن علاقه مند به مترجم آن شدم. متاسفانه شما را نمی شناختم و از مطالعه کتاب به فضل و دانش شما در حوزه عرفان و فلسفه پی بردم به صرافت افتادم تا گشتی در اینترنت بزنم تا با مترجم کتاب آشنا شوم. تصور نمیکرد که مترجم کتاب چیتیک یک روحانی باشد و از این نظر بسیار خوشحال شدم که علیرغم بی مهری روحانیت غالب با اندیشه های ابن عربی ، خوشبختانه هستند اندیشمندانی چون شما. لذا شوق مطالعه دیگر آثارتان را دارم بخصوص وحدت وجود را. خداوند موفق بداردتان.

Captcha Captcha Reload


برخی از رویدادها

برخی از تألیفات