.

خانه > رویدادها > انتشارات هرمس به عنوان برترین ناشر سال ۸۹ معرفی شد

انتشارات هرمس به عنوان برترین ناشر سال ۸۹ معرفی شد

کتاب وسیله‌ای است که ما را از حد خود فراتر می‌برد و به ما می‌آموزد که مردمی بسیار بزرگ‌تر از ما رنج برده‌اند و در جستجوی دانش و علم و حقیقت بسیار کوشیده‌اند. کتاب دری است گشوده بر اندیشه‌های دیگران و بر ملت‌های دیگر و همچنین وسیله شناختن اعصار گذشته و بهترین ابزار وقوف بر احوال اجتماعی ملت‌هایی که از دسترس ما بیرون هستند. تالیف و نوشتن کتاب، تولید و انتشار آن نیازمند فکر، مهارت، سرمایه و کوشش همه کسانی است که در فرآیند تولید و انتشار یک اثر خوب و ارزشمند نقش دارند هرکدام از این‌ها در اندازه خود می‌توانند بر ارتقای کیفیت کتاب موثر باشند.
به همین منظوردربیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران هیات داوران انتخاب ناشر برترسال ۸۹ کشور پس از بررسی آثار ناشرانی که به مرحله نهایی راه یافته بودند با توجه به شاخص‌های مصوب در دستورالعمل انتخاب ناشر سال همچون: توجه به کیفیت آثار تالیفی، تعداد عناوین چاپ اول، تناسب کتاب‌های منتشر شده با نیازهای علمی و فرهنگی و ارزشهای مذهبی و ملی جامعه، حسن شهرت در بین مولفان، مترجمان و جامعه فرهنگی کشور، کیفیت آثار از حیث اصول فنی چاپ، داشتن آثار برتر جشنواره‌های علمی و فرهنگی معتبر کشور ناشران شرح زیر را به عنوان ناشران برگزیده سال ۸۹ معرفی می‌نماید.

الف: حوزه ناشران بزرگسال

۱- ناشران بخش خصوصی تهران: در این بخش هیات داوران به دلیل تناسب کتاب‌ها با نیازهای علمی و فرهنگی جامعه، کیفیت آثار از حیث رعایت اصول فنی چاپ، توجه به نیاز مخاطبان جامعه در حوزه های مختلف، حسن شهرت در بین مولفان و مترجمان و جامعه فرهنگی و داشتن آثار برتر در جشنواره‌های معتبر علمی و فرهنگی کشور: انتشارات هرمس را به عنوان ناشر برگزیده سال ۸۹ معرفی می‌نماید.

لازم به ذکر است که چهار عنوان از کتابهای دکتر کاکایی تا کنون توسط انتشارات هرمس منتشر شده است. کتاب ” وحدت وجود ” در سال ۱۳۸۲ کتاب سال شناخته شدو به چاپ چهارم رسیده است. کتاب عوالم خیال نیز جزو چهار کتاب مرحله نهایی کتاب سال در حوزۀ عرفان قرار گرفت و به چاپ چهارم رسیده است. دو کتاب “هستی و عشق و نیستی” و “اقتدا به محمد (ص)” نیز در سال ۱۳۸۹ از سوی انتشارات هرمس منتشر شده است.

مطالب موجود با عبارات مشترک
این مطلب را منتشر کنید:
Facebook Twitter Linkedin Email

Captcha Captcha Reload


برخی از رویدادها

برخی از تألیفات