.

خانه > تأليفات, رویدادها, کتاب ها, نقد و بررسی > جشنواره کتاب سال؛ راهنمایی برای مطالعه بهترین‌ها

جشنواره کتاب سال؛ راهنمایی برای مطالعه بهترین‌ها

دکتر قاسم کاکایی

دکتر قاسم کاکایی

خبرگزاری کتاب ایران – ۲۴ آبان ۸۹- قاسم کاکایی، برگزیده شایسته تقدیر بیست‌ و هفتمین دوره کتاب سال که در آیین افتتاحیه هفته کتاب از وی تقدیر شد، درباره اهمیت این جشنواره گفت: در جامعه‌ای که تکثر کتاب‌های منتشره و هجوم اطلاعات اینترنتی بر آن حاکم است، چنین جشنواره‌هایی پژوهش‌گران را برای مطالعه بهترین‌ها راهنمایی می‌کنند.

حجت‌الاسلام دکتر قاسم کاکایی، استاد فلسفه و عرفان دانشگاه شیراز، در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، درباره اهمیت جشنواره کتاب سال گفت: چنین جشنواره‌هایی به نویسندگان اطمینان خاطر می‌دهند که کارهای عمیق علمی‌شان از سوی جامعه دیده می‌شود.

وی افزود: این جشنواره نشان می‌دهد که پژوهش‌های عمیق علمی به گونه‌ای متفاوت در کشورمان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و از این طریق به اصطلاح تفاوت ها تشخیص داده می‌شود.

کاکایی ادامه داد: همچنین ارزش‌گذاری آثار علمی عمیق با انتخاب در این جشنواره‌ها، سبب رنگ باختن آثار کم‌ارزشی که به اسم کتاب منتشر می‌شوند، در بازار نشر خواهد شد.

وی که برای تالیف کتاب «غیاث‌الدین منصور دشتکی و فلسفه عرفان: منازل السائرین و مقامات العارفین» در حوزه عرفان شایسته تقدیر شناخته شد، تشخیص درست جامعه علمی در ارزیابی کتاب‌ها را تشویقی بسیار موثر برای پژوهشگران به شمار آورد.

عضو هیات علمی دانشگاه شیراز دیگر ویژگی این جشنواره را معرفی بهترین‌های نشر به علاقه‌مندان مطالعه برشمرد و گفت: در جامعه‌ای که تکثر کتاب‌های منتشره و هجوم اطلاعات اینترنتی بر آن حاکم است، چنین جشنواره‌هایی کمکی به پژوهش‌گران حوزه‌های مختلف محسوب می‌شود تا بهترین‌ها را برای مطالعه انتخاب کنند.

مطالب موجود با عبارات مشترک
این مطلب را منتشر کنید:
Facebook Twitter Linkedin Email

Captcha Captcha Reload


برخی از رویدادها

برخی از تألیفات