.

خانه > تأليفات, کتاب ها, نقد و بررسی > کتابی که اسلام‌ستیزی آمریکایی‌ها را تعدیل کرد

کتابی که اسلام‌ستیزی آمریکایی‌ها را تعدیل کرد

کارل ارنست

کارل ارنست

خبرگزاری کتاب ایران- کتاب «اقتدا به محمد(ص)» نوشته کارل ارنست، اسلام‌شناس آمریکایی است که پس از یازده سپتامبر نوشته شد و به گفته مترجم این اثر، نقش به‌سزایی در تعدیل نگرش‌های اسلام‌ستیزانه به‌ویژه در میان جوانان این کشور داشت. این کتاب ماه آینده از سوی نشر هرمس منتشر می‌شود.

دکتر قاسم کاکایی، استاد فلسفه دانشگاه شیراز و مترجم این اثر، در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اظهار داشت: این کتاب با عنوان اصلی FOLLOWING MUHAMMAD پس از یازده سپتامبر نوشته و در آمریکا منتشر شد.

وی افزود: کارل ارنست، نویسنده این اثر، در کتابش به اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی که در آمریکا وجود دارد و به‌ویژه پس از یازده سپتامبر اوج گرفت می‌پردازد و به شدت از این تفکر اشتباه انتقاد می‌کند.

عضو هیات علمی دانشگاه شیراز ادامه داد: ارنست مسلمان نیست، اما با این وجود از از مسلمانان در برابر تبلیغات ضداسلامی رسانه‌ها دفاع بسیاری می‌کند. وی به قرون گذشته بازمی‌گردد و با بررسی مواجهات جهان غرب و اسلام، ‌پاسخی درخور به نظریه جنگ تمدن‌های هانتینگتون می‌دهد.

وی افزود: تخصص او در مطالعات ادیان است و در مطالعات اسلامی و عرفان تبحر دارد و سال گذشته برای کتاب «روزبهان بقلی» برگزیده جشنواره فارابی شد.

کاکایی به ترجمه این کتاب به چند زبان نظیر آلمانی،‌ ترکی،‌ فرانسوی و کره‌ای و دریافت جایزه‌های متعدد اشاره کرد و گفت: ارنست سبب تغییر دیدگاه بسیاری از افراد به اسلام به‌ویژه در آمریکا شد، زیرا این اثر در دانشگاه کارولینای شمالی آمریکا جزو منابع درسی «مقدمه‌ای بر شناخت اسلام» قرار گرفت که توسط خود نویسنده تدریس می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از نزدیک شاهد بودم که این کتاب بر طرز فکر جوانان درباره اسلام تاثیر مثبت داشت و تا جایی که در توانش بوده، اسلام‌ستیزی رسانه‌های غربی را خنثی کرده است.

این مطلب را منتشر کنید:
Facebook Twitter Linkedin Email

Captcha Captcha Reload


برخی از رویدادها

برخی از تألیفات