.

خانه > رویدادها > برگزاری همایش بین‌المللی «اهل بیت(ع) و تولید علم» در شیراز

برگزاری همایش بین‌المللی «اهل بیت(ع) و تولید علم» در شیراز

ahlخبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)- همایش بین‌المللی «اهل بیت(ع) و تولید علم» با حضور اساتید و صاحب‌نظران برجسته حوزه و معارف دینی طی روزهای ۱۱ و ۱۲ آبان‌ماه جاری در دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه شیراز در حال برگزاری است.
مراسم افتتاحیه این همایش با پخش پیام آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی، مرجع تقلید شیعیان در محل این دانشکده آغاز شد و مراسم اختتامیه آن نیز فردا، ۱۲ آبان با سخنرانی معاون فرهنگی وزیر علوم برگزار خواهد شد.
حجت‌الاسلام قاسم کاکایی، رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه شیراز در مراسم افتتاحیه این همایش گفت: سالهاست که اسلام را مورد تهمت قرار داده‌اند و آن را دین شمشیر نامیده‌اند و امروز داعش را نمونه‌ای برای بر طبل کوبیدن بیشتر اسلام علم کرده‌اند.
وی افزود: به دنبال علم رفتن به تعبیر آیت الله جوادی آملی یعنی در پیشگاه عالم حاضر شدن و در واقع همان حکمت گم شده مومن است.
کاکایی خاطرنشان کرد: دانشمندان مسلمان با ادراک جهان وطنی و سعه صدر علم را هر چه که بود از دنیا گرفتند اما صرفا مصرف‌کننده نبودند که چندین قرن دانشمندان مسلمان بر تارک علم درخشیدند و درحالی که اروپا باید میراث دار علم باشد اما جیره خوار فرهنگ و تمدن اسلام شد.
دبیر علمی نخستین همایش بین‌المللی اهل بیت(ع) و تولید علم اضافه کرد: نقش اهل بیت(ع) آن گونه که باید در تولید علم به خوبی در ایران تبیین نشده است و اینک جای خوشبختی است که در ادامه سلسله برگزاری جشنواره ملی امام رضا(ع) قدمی در خصوص ائمه و تولید علم به واسطه آنان برداشته می شود.
کاکایی با بیان اینکه فراخوان این همایش در یک سال گذشته انجام شد، گفت: ۱۲۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده بود که پس از داوری ۵۰ مقاله پذیرفته شد که در مدت دو روز برگزاری همایش ۲۰ مقاله ان به شکل شفاهی ارائه می شود و در آئین اختتامیه نیز ۱۴ مقاله مورد تجلیل قرار می گیرد.

این مطلب را منتشر کنید:
Facebook Twitter Linkedin Email

Captcha Captcha Reload


برخی از رویدادها

برخی از تألیفات