.

خانه > رویدادها, نقد و بررسی > جوانان و دانشجویان شناخت خود را نسبت به امام راحل بیشتر کنند

جوانان و دانشجویان شناخت خود را نسبت به امام راحل بیشتر کنند

همایش اندیشه ها و آثار عرفانی امام خمینی

همایش اندیشه ها و آثار عرفانی امام خمینی

خبرگزاری رسا ـ عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز گفت: شناخت جوانان و دانشجویان نسبت به شخصیت عرفانی امام راحل کافی نیست و ما برای شناساندن شخصیت حضرت امام باید بسیار تلاش کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد حجت الاسلام قاسم کاکایی عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز ، یازدهم خردادماه در دومین روز از همایش اندیشه و آثار علمی امام خمینی در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: هر چند اصطلاحات باعث ایجاد مقام عرفانی نمی شوند اما در بسیاری از مکاتب اصطلاحات متفاوتی وجود دارد و باید دید تعابیر کدام طایفه به قرآن و سنت نزدیک تر است.

وی با اشاره به احساس نیاز بشر امروز به مسائل معنوی اظهار داشت: به وجود آمدن عرفان های نوظهور نشان می دهد نوعی تقاضا که از جریان های مادی گرا و مدرنیته خشک سر چشمه می گیرد، در عالم وجود دارد.
حجت الاسلام کاکایی در ادامه بیان داشت: پیدایش فیلم های ماورائی کاذب به دلیل تقاضا و تمایل جهانیان به سمت معنویت است.

وی گفت: امروز عده ای امام را به عنوان فردی که دین را ایدئولوژی حکومت قرارداده می شناسند و بر این باورند انقلاب اسلامی ایدئولوژی دینی را در مقابل امپریالیسم قرار داده است. جامعه ما نیاز به شناخت تفاوت های انقلاب اسلامی با انقلاب های کمونیستی دارد زیرا غرب تفکرغلطی نسبت به امام و انقلاب ایجاد کرده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز در ادامه تصریح کرد: شناخت جوانان و دانشجویان نسبت به شخصیت عرفانی امام کافی نیست و ما برای شناساندن شخصیت حضرت امام باید بسیار تلاش کنیم.

مدرس حوزه ودانشگاه شیراز گفت: تفسیر سوره حمد امام(ره) درواقع رونمایی از جلوه فعالیت های حکومت اسلامی است و به دلیل اینکه در اواخر عمر ایشان بیان شده است، به نوعی جمع بندی اندیشه های ایشان محسوب می شود. یکی از خصوصیات این تفسیر جنبه عوام پسندانه و خواص پذیر بودن آن می باشد.

وی در ادامه اذعان داشت: به نمایش گذاشتن تفسیر امام در رسانه ملی در اوایل انقلاب، در عموم بسیار تاثیر گذار بود و عده بسیاری از جوانان و دانشجویان در آن زمان با دیدن برنامه تفسیر حضرت امام، جذب مدارس و حوزه های علمیه شدند.

وی خاطرنشان کرد: از دیدگاه امام خمینی(ره) تمام عبادات و ادعیه وسیله ای برای ظاهر شدن درونیات، در جهت بالقوه ساختن ابعاد وجودی انسان است.

این مطلب را منتشر کنید:
Facebook Twitter Linkedin Email

Captcha Captcha Reload


برخی از رویدادها

برخی از تألیفات