.

خانه > رویدادها, نقد و بررسی > تبیین شخصیت امام خمینی برای جوانان ضروری است

تبیین شخصیت امام خمینی برای جوانان ضروری است

دکتر قاسم کاکایی

دکتر قاسم کاکایی

خبرگزاری رسا ـ عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز با بیان اینکه زیباترین نامی که می توان برای امام در نظر گرفت همین روح الله است، گفت: امام خمینی(ره) با روحی که در جان ملت ایران دمید موجب دگرگونی مردم شد.

حجت الاسلام قاسم کاکایی، عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا  گفت: امام خمینی(ره) همه وجود مردم ایران است؛ زیرا او هرچه عشق و معنویت بود را در این کشور به وجود آورد و به مردم هدیه کرد.

در مقابل دشمن ایستاد، ادامه داد: رزمندگان اسلام خمینی های کوچکی بودند که امام خمینی(ره) در جانشان نشسته بود و با دفاع از کشور دست بیگانگان را از خاک های میهن خود کوتاه کردند.


عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز با اشاره به اینکه ملت ایران به برکت وجود امام خمینی(ره) الهی شده است، تصریح کرد: زیباترین نامی که می توان برای امام در نظر گرفت همین روح الله است؛ زیرا او با روحی که در جان ملت ایران دمید موجب دگرگونی مردم شد و آن ها درک کردند اسلام عمیق تر و روحانی تر از آن است که تاکنون دریافته بودند.

وی با تأکید بر تبیین شخصیت امام خمینی(ره) برای جوانان کشور، ابراز داشت: باید ابعاد مختلف شخصیتی امام خمینی(ره) و تفاوت های حکومتی که او برپاکرد با دیگر نظام ها از قبیل کمونیستی و تمایزی که حکومت اسلامی امام با اسلام گراها دارد، برای جوانان تبیین شود.

حجت الاسلام کاکایی با بیان اینکه عرفان امام خمینی(ره) باید احیا شود، یادآور شد: وجه متمایز حکومت اسلامی ایران با حکومت های بی دین همین عرفان امام است؛ اما متأسفانه همواره جنبه سیاسی امام مورد توجه قرار گرفته و از سایر ابعاد به ویژه بعد عرفانی ایشان غفلت شده است.

وی تأکیدکرد: دو درس است که باید از امام خمینی(ره) فراگیریم، یکی عقلی پخته و دیگری دلی سوخته که جامعه ما به هر دوی این ها نیاز دارد و نبود یکی جامعه را با ضعف و مشکل مواجه می کند.

این مطلب را منتشر کنید:
Facebook Twitter Linkedin Email
  1. علی حیدری
    ۲۸ آبان ۱۳۹۰ در ۱۳:۱۷ | #1

    استاد عزیز سلام
    از آنجا که دکتر حداد عادل کتاب خدا محوری شما را بهترین اثر تطییقی معاصر در حوزه کلام معرفی کرده اند، در انتظار اثری دیگر از قلم روان به روز و شیوای شما در عرفان تطبیقی با محوریت عرفان امام خمینی هستیم. مطمئنا بشر امروز در میان اغوا گری عرفان های نو ظهور به تجربه معرفتی روح الله نیازمند است، تا روزی که سیراب شدگان زلال عرفان اصیل و فطری او ساقی عطش زدگان قرن بیست و یکم شوند این عرصه همچنان ساقی می طلبد. با سپاس از سایت پر محتوا و تخصصی شما

Captcha Captcha Reload


برخی از رویدادها

برخی از تألیفات