.

خانه > رویدادها > همایش “ابن‌عربی و عصر جدید” در ترکیه برگزار شد

همایش “ابن‌عربی و عصر جدید” در ترکیه برگزار شد

ibn arabi turkey

پابلو بنیتو ، جیمز موریس ، بکری علاء الدین ، قاسم کاکایی

همایش بین‌المللی بزرگداشت “ابن‌عربی و عصر جدید” با شرکت ۱۷ تن از اندیشمندان کشورهای مختلف جهان در استانبول برگزار شد. 
به نقل از خبرگزری مهر، برای نخستین بار در ترکیه همایش بین‌المللی بزرگداشت عارف بزرگ جهان اسلام محی الدین ابن عربی برگزار شد. این همایش بین المللی با عنوان” ابن‌عربی و عصر جدید ” با شرکت ۱۷ تن از اندیشمندان کشورهای مختلف جهان از ۲۳ تا  ۲۸ماه مه ۲۰۰۸در استانبول برگزار شد.
در این همایش پژوهشگرانی از کشورهای گوناگون از جمله ایران، سوریه، آمریکا، فرانسه، انگلیس، اسپانیا، مغرب، سنگاپور و ترکیه به مدت پنج روز ابعاد مختلف آثار این اندیشمند بزرگ عرفان اسلامی را بررسی کردند.
این همایش که به همت شهرداری استانبول، وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه و انجمن فرهنگی زنان ترکیه برگزار شده بود مورد استقبال بسیاری از محققان و پژوهش گران داخلی قرار گرفت.
در این همایش بزرگترین ابن عربی پژوهان جهان شرکت داشتند از جمله: ویلیام چیتیک، جیمز موریس، ساچیکو موراتا، کارل ارنست(از آمریکا) کلود عداس، دنیس گریل(از فرانسه) سعاد حکیم(از لبنان) استفان هیرتن اشتاین، سها تاجی فاروقی(از انگلستان) پابلو بنیتو، گاریدو کلمنته(از اسپانیا) بکری علاءالدین(از سوریه) محمد مصباحی(از مراکش) و متفکرانی از ترکیه. از ایران نیز دکتر شهرام پازوکی عضو انجمن حکمت و فلسفه ایران با مقاله “مدرسه ابن عربی در ایران؛ گذشته و حال” و دکتر قاسم کاکایی، استاد فلسفه دانشگاه شیراز با مقاله “گفتگو ،اسلام و مسیحیت؛ ابن‌عربی و اکهارت ” حضور داشتند.
این همایش در دمشق در کنار آرامگاه ابن عربی پایان یافت .
منبع:خبرگزاری مهر

مطالب موجود با عبارات مشترک
این مطلب را منتشر کنید:
Facebook Twitter Linkedin Email

Captcha Captcha Reload


برخی از رویدادها

برخی از تألیفات