.

خانه > ياد استاد > عارف کامل حضرت آیت الله نجابت (ره) در یک نگاه

عارف کامل حضرت آیت الله نجابت (ره) در یک نگاه

عارف کامل حضرت آیت الله نجابت شیرازی (ره) در یک نگاه
حضرت آیت الله نجابت (ره)

مجذوب واصل و عارف کامل، حضرت آیت‌الله حاج شیخ حسنعلی نجابت شیرازی، شاگرد برجسته محضر عرفانی حضرت آیت‌الله سید علی قاضی طباطبایی تبریزی «ره» و حضرت آیت‌الله حاج شیخ محمد جواد انصاری همدانی، در سال ۱۲۹۶هـ . ش در شیراز بدنیا آمدند.
تحصیلات ابتدایی را به طریق متعارف در شیراز گذرانده و پس از آن به فراگیری دروس حوزوی پرداخته و با اتمام مقدمات، در سن ۱۵ سالگی برای ادامه تحصیل عازم عتبات شدند. در نجف اشرف پس از گذراندن سطح، در مراتب عالیه، معقول را نزد مرحوم آیت‌الله العظمی حاج شیخ علی محمد بروجردی «ره» و فقه و اصول را نزد آیات عظام سید ابوالحسن اصفهانی «ره»، سید عبدالهادی شیرازی «ره» و سید ابوالقاسم خویی «ره» گذراندند. در ۲۸ سالگی به درجه اجتهاد نائل آمدند. عمده اجازات ایشان از اساتید فوق الذکر بود.
مرحوم آیت الله نجابت پس از بازگشت از نجف به شیراز، علاوه بر فعالیت‌های حوزوی و پرورش شاگردان در دو بعد علمی و معنوی، همراه با شهید دستغیب «ره» علیه نظام طاغوتی پهلوی دست به مبارزه زدند. همزمان با فوت آیت‌الله بروجردی «ره» و شروع نهضت امام خمینی «ره» در سال ۱۳۴۰، با دل و جان در خدمت نهضت ایشان قرار گرفتند و با این اعتقاد که عشق به امام خمینی«ره» عشق به امام زمان(ع) و عشق به خداست، به ترویج و تبلیغ مرجعیت و رهبری امام خمینی«ره» همت گماردند و دست پنهان مبارزات روحانیت شیراز قبل از انقلاب، و ملجأ و مرجع نیروهای حزب الله بعد از انقلاب بودند.
ایشان از همان اوان ورود به نجف اشرف، به توصیه حضرت آیت الله قاضی«ره» بنای رفاقت محکمی با مرحوم شهید آیت الله دستغیب گذاشتند که پس از فوت آیت الله قاضی «ره» در محضر عرفانی حضرت آیت‌الله انصاری «ره» و از آن پس تا زمان شهادت مرحوم شهید دستغیب «ره» این رفاقت و پیوند، محکم و پا برجا بود. هم اکنون نیز مرقد مبارک هر دو بزرگوار، در کنار یکدیگر، در بقعه امامزاده سید محمد‌بن موسی‌(ع) در شیراز قرار دارد.
مرحوم آیت الله نجابت علاوه بر فعالیت‌های علمی و سیاسی، خدمات مهمی را در جهت احیای اسلام ناب محمدی(ص) در شهر شیراز انجام دادند که مهمترین آنها تأسیس حوزه عملیه معنوی بزرگ و پر برکتی است که بنام فرزند شهید ایشان، که در جبهه آبادان به لقاء الله پیوست، «حوزه علمیه شهید محمد حسین نجابت» نام گرفته و فضلای زیادی را در بعد علمی و معنوی و در خط امام پرورانده و شهدای بسیاری را نیز تقدیم انقلاب نموده است. ایشان در این حوزه علاوه بر تدریس ادبیات، منطق، فلسفه، کلام، تفسیر، فقه و اصول در سطوح عالیه، در دو بعد عرفان نظری و عملی به تربیت شاگردان همت گماشتند. از حضرت ایشان آثار منتشره و غیر منتشره زیادی بجا مانده است که کتب «بصائر یا قرآن و اهل بیت» کلمه طیبه، توحید، کلمه عشق، حدیث سرو، شرح دعای رجبیه، ولایت شرعیه مطلقه فقیه، شرح زیارت شعبانیه، و دهها اثر مکتوب و صدها درس مضبوط دیگر از آن جمله است.
اما با این همه، و علیرغم اینکه توان و درجات علمی ایشان زبانزد خاص و عام بود، نه تنها به دنبال ریاست دنیوی نرفت بلکه همه علوم اعم از منقول و معقول و مأنوسه و غریبه را جز به چشم مقدمه ننگریست و عمر پر برکتش را جز در راه توحید سپری نساخت و به غیر از ورود در سرّ ربوبی و لقای دوست به چیزی نیندیشید و استقامت و پایمردیش در عشق ربوبی باعث شد که جذبات حق نه تنها تجرد از ماده بلکه تجرد از صورت را نیز ملکه ایشان گرداند و به آنجا برسد که همنوا با حافظ نغمه سر دهد:

بعد از این نور به آفاق دهم از دل خویش

که به خورشید رسیدیم و غبار آخر شد

سرانجام ایشان در بهمن ۱۳۶۸ در شب شهادت امام علی النقی(ع) جان عاریت را تسلیم دوست کرده به لقاء الله پیوست. به هر حال این مقال را وسعت، و این قائل را صلاحیت توصیف مقامات و کمالات آن حضرت نیست.

برگرفته از کتاب خدامحوری تألیف دکتر قاسم کاکایی

مطالب موجود با عبارات مشترک
این مطلب را منتشر کنید:
Facebook Twitter Linkedin Email
 1. ۷ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۷:۲۴ | #1

  برادر گرامی و ناشناخته جناب آقای طاووسی
  سلام، قبل از هر چیز از سوء تفاهمی که پیش آمده عذر خواهم. چون آدرس ایمیل ندادید در اینجا مزاحمتان میشوم. این مزاحمت نیز پیرو تفألی بود که برای پاسخ دادن، به قرآن شریف داشتم. این آیه آمد: «اما السفیینه فکانت لمساکین…اردت ان اعیبها»(کهف ۷۹).
  بنده هم اهل توجیه نیستم. اگر آن برخورد هیچ ثمری جز این نداشته باشد تا شما متقاعد شوید که این برادر کوچکتان «غیب» نمیداند و در اکثر اوقات و احوال نه خوش «وقت» است و نه خوش «حال» کافی است. بنده مراجعات اداری فراوانی دارم. اکنون نیز شما و آنچه را ذکر فرمودید بیاد ندارم. اما اگر در موقعیت رئیس دانشکده از جلسه ای آمده باشی و قرار باشد که بلافاصله به جلسه و کلاس دیگری بروی و کسی بدون این که قبلا قرار گذاشته باشد در بزند و بگوید میتوانم وقت شما را بگیرم؛ آن هم وقت اداری، فکر کنم که صادقانه ترین جواب این است که «نه»! ولی ای کاش که طالب میگفت که: « فلانی هستم، از اصفهان آمده ام، هماهنگ نکرده ولی یک ساعت است منتظرم،کارم اداری نیست، چه وقت بیایم؟» اگر در طریق سؤال و یا طلب با اولین «نه» شیراز را به قصد اصفهان ترک کنیم، به ساحت «طلب» جفا کرده ایم. به هر حال بر این برادر ضعیف و کوچکتان که «غیب» نمیداند و حداقل در برخی اوقات و احوال، خوش «وقت» و خوش «حال» نیست ببخشاییید.

 2. مجید طاوسی
  ۴ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۶:۵۳ | #2

  سلام

  مدتی پیش راهی شیراز شدم
  دوسالی بود که وسوسه می شدم به دیدار کسی در دانشگاه شیراز بروم
  منتظر بودم حالی بهتر داشته باشم
  یک ساعتی منتظر ماندم
  آمدند
  در زدم
  در را باز کردند
  گفتم: استاد میتونم چند دقیقه وقتتون رو بگیرم
  در درگاه اتاق ایستادند و گفتند: نه
  برگشتم اصفهان
  نگفتند کی هستی؟
  نگفتند برید وقت دیگری بیایید
  نگفتند از منشی وقت بگیرید…

  اهل تأویل نیستم….استاد بسیار «وقت» ندارند…

 3. مهمان
  ۱۱ دی ۱۳۹۵ در ۱۲:۴۷ | #3

  سلام خدمت شما سایت شما بسیار پربار هست نهایت تشکر از شما.
  خور و خواب و خشم و شهوت
  شعب است و جهل و ظلمت حیوان خبر ندارد ز جهان آدمیت
  مرحوم آیت الله نجابت رضوان خدا به ایشان انسان واقعی هستند.

 4. ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ در ۱۴:۲۶ | #4

  دوست ناشناخته على آقاى عزیز!
  بنده کمترین دلخورى از شما و امثال شما ندارم. حضرت استاد توصیه خویش را در این زمینه ضمن این بیت سعدى بیان میکردند:
  از خدا دان خلاف دشمن و دوست/ که دل هر دو در تصرف اوست
  چون ایمیل نداده بودید در اینجا پاسخ گفتم.
  برادر شما: قاسم کاکایى

 5. علی
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ در ۱۲:۰۱ | #5

  با سلام.جناب اقای دکتر کاکایی مرا حلال کنید بابت بی احترامی و قضاوت نابجایی که در باره شما کردم.خواهش می کنم از من بگذرید.

 6. صبا ایجابی
  ۲۰ بهمن ۱۳۹۱ در ۱۶:۱۵ | #6

  یارب از ابر هدایت برسان بارانی
  پیشتر زانکه چو گردی ز میان برخیزم.

 7. مسعود
  ۱۷ بهمن ۱۳۹۱ در ۱۵:۰۹ | #7

  سلام
  شرمنده شما هم شدین شبیه یکی از شاگردان ایت الله کشمیری که رییس دانشگاه هست؟؟؟
  غرق در عرفان نظری…
  ما جوان ها نیاز بیشتر به دستگیری عملی شما داریم…..
  یا الله مددی

 8. .کشاورزی
  ۵ آبان ۱۳۹۱ در ۱۵:۵۶ | #8

  .سلام اقای دکترمتشکر ا ز زحمات .دل نو شته شما را خوا ندم بسیار زیبا بود. سوالی از شما دارم .نگاه مستشرقان به دین اسلام به عنوان یک دین خشونت امیز معلول چیست ودین اسلام با دید گاه پلورا لیستی موا فق است/

 9. ۲۹ دی ۱۳۹۰ در ۰۴:۵۸ | #9

  سایت بسیار جالب و پرمحتوایی دارید به نوعی یک مرجع و مجله الکترونیکی برای راهنمایی و مشاوره افراد در زمینه های مرتبط است .

 10. ۱۹ دی ۱۳۹۰ در ۱۵:۵۵ | #10

  با سلام، شما می توانید با سایت ایشان به آدرس haghighi.ir رجوع فرمایید

 11. ماریا انصاری
  ۱۹ دی ۱۳۹۰ در ۱۴:۵۷ | #11

  سلام اقای دکتر میشه خواهش کنم بگید چجوری میتونم با اقای کریم محمود حقیقی تماس بگیرم خواهش میکنم راهنماییم کنید باسپاس

 12. ۱۸ شهریور ۱۳۸۹ در ۱۰:۱۲ | #12

  می گویند اگر اهلیت باشد..در و دیوار معلم انسان می شود…می گویند ..
  این آدم های کوچک..(یکی مثل من) ..پی اهلیت کجا باید بگردند.؟؟ اگر آن قدر در تردید ها گم باشند که به نشانه ها………..
  جناب کاکایی …خوشبخت بودند ان ها که در حوزه های قدیم در کنار اساتید بزرگوارشان نفس می کشیدند و چه کم سعادتیم ما که ..بی بهره ایم از نفس رحمانی شان..

 13. اکبری
  ۱۵ شهریور ۱۳۸۹ در ۰۷:۰۳ | #13

  سلام
  حال شما؟
  سوالی داشتم پیرامون جمال و جلال ؟ تفاوت این دو در چیست؟و انسان از کدام یک آفریده شده است؟
  اگر از یکی از این دو آفریده شده است پس این دوقطبی بودن انسان چیست که گاه رو به جمال دارد و گاه رو به جلال؟

 14. مهمان
  ۲۰ تیر ۱۳۸۹ در ۱۵:۰۰ | #14

  هر کجا یوسف رخی باشد چو ماه …جنت است و گرچه باشد قعر چاه/بی تو جنت دوزخ است ای ماه من …با تو زندان گلشن ست ای دلربا
  ای آقایی که زندگیت یاد خدا و اولیاء او بود .هر کجا تو بامنی من خوش دلم .گر بود در قعر چاهی منزلم
  ای آقایی که نگاهت .راه رفتنت.غذا خوردنت .حرف زدنت .سکوتت همه خدا بود و اندیشه غیر او نه
  جانم به فدای تو و اولیائت. زندگیم به قربان عشق .هستیم در قدم محبت نشان عشق .هرکجا آن ماه سیما می رود …بس دل و دین را به یغما می برد
  ای عجب که عمری تورا جستم و نیافتم غافل از آنکه از من به من قریب تر بودی!ذره ذره عشق از هستی متبلور بود و ندیدم.صدای سخن عشق خوش بود و ناخوش بودم .ای کاش به یاد خواجه می خواندم:گر تیغ بارد در کوی آن یار ..گردن نهادیم الحکم لله
  هستی عشق بود ما در طلب وی به ریسمان دروغزن طاعت سرگرم بودیم غافل از ان که عشق بود و عشق که ترقص افلاک را نیرو بود
  ای کاش دست افشانی خیل ملک را در قدم یار نظاره گر بودم .ای کاش دل و دین به یک نگاه در باخته بودم .بی تو جنت دوزخ است ای جانفزا
  هزار نقش را به دید کثرت نگریستم و گاهی نشد که همه چیز را در بارگاه وحدت عشق یکی بینم دریغا عمر بر باد رفته را
  به حیله کثرت در دام منیت افتادم و اصل خویش را فراموش کردم و روزگار وصل خویش را از یاد بردم .چه بت ها که که دلربای من نشدند.!چه مکر ها که از دست خائن انانیت ندیدم. او می دیدم و خویش می بنداشتم .خود می دیدم و حق می بنداشتم .دریغا عمر عمر بر باد رفته را . سرخوشان عشق با ناله شب های بیداران مست بودند و من در طلب خویش مست باده غرور بودم

 15. محمد جواد
  ۲۰ تیر ۱۳۸۹ در ۰۶:۲۷ | #15

  نمیدونم چی بگم ولی اگه میشه بیشتر در مورد ایت الله نجابت بنویسید چون من هر چی میخونم میبینم بیشتر درونم تحول بوجود میاد و میدونم به برکت خداوندو همین عارف است.
  و در پایان چون من رفیقای زیادی دارم و میخوام این سایت رو به اونا هم معرفی کنم(البته اگه اشکالی نداره) در مورد آقای نجابت بیشتر بنویسید.

  درود و رحمت خداوند به عارف رباتی حضرت آیت الله العظمی نجابت(ره) و تمامی طلاب حوزه ایشان و مخصوصا جناب عالی که من و دیگر جوانان را آگاه کرده اید

 16. ۱۶ خرداد ۱۳۸۹ در ۱۲:۲۳ | #16

  با عرض سلام و ادب
  سالگرد رحلت ملکوتی حضرت آیت الله نجابت نزدیک است به همین منظور از استاد بزرگوار تقاضای مقاله ای در مورد جهات علمی و عرفانی ایشان داریم باشد موجب رضای ارواح طیبه اولیاء اسلام سلام الله علیهم واقع گردد
  پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله نجابت رض با اجازه اساتید معظم و بزرگوار حوزه علمیه شهید محمد حسین نجابت
  تاسیس گردیده است
  http://www.a-n5.tk

 17. ۱۱ خرداد ۱۳۸۹ در ۰۲:۴۳ | #17

  با سلام
  چند مطلب در مورد برخورد پیامبر و خلفا با مخالفین گداشتم می خواستم نظر شما رو در موردشون بدونم

 18. مهمان
  ۲۱ بهمن ۱۳۸۸ در ۰۳:۲۶ | #18

  خداوند ایشان و استاد بزرگوارشان حضرت ایت اله قاضی و دیگر علمای هم عصر شان را که به راستی ایت حق بودند را غریق رحمت خود فرماید براستی هم اینک جای این اعاظم بسیار خالی است!!!!!!!

 19. مهمان
  ۲۱ مرداد ۱۳۸۸ در ۰۳:۲۵ | #19

  سلام ضمن تشکر از شما خواهشمند است فایل بعضی از آثار آیت الله نجابت را بر روی سایت قرار دهید

 20. مهمان
  ۲۳ خرداد ۱۳۸۸ در ۰۳:۲۵ | #20

  با سلام و احترام خدمت شما
  با تشکر از سعی و تلاش جنابعالی در مورد آشنا ساختن نسل جدید با حقایق و معارفی که بزرگانی همچون آیت الله قاضی رحمت الله علیه به آن رسیدند امیدوارم شما روزبه روز در این کار موفق تر باشید و ما جوان ها هم از این مطالب و حقایق استفاده لازم را در این دوره سخت از زمانه نمائیم و ان شاالله پیروان خوبی برای امیرالمومنین باشیم
  با تشکر

 21. مهمان
  ۱۱ خرداد ۱۳۸۸ در ۰۳:۲۵ | #21

  سلام علیکم, آقای دکتر بنده با شما از برنامه حدیث سرو آشنا شدم و سخنان جنابعالی بنده را تسخیر میکرد واقعا نفس گرم شما در بنده تاثیر های فراوان داشت ان شاءالله خیر ببینید

 22. مهمان
  ۲ دی ۱۳۸۷ در ۰۳:۰۱ | #22

  چگونه می توان از آیت الهی حرف زد در حالیکه کم تر کسی به کنه شخصیت او پی برده . در هر صورت از آقای کاکایی متشکریم

 23. ۱۱ آذر ۱۳۸۷ در ۰۳:۰۱ | #23

  درود خدا بر ایشان

 24. مهمان
  ۸ آذر ۱۳۸۷ در ۰۳:۰۰ | #24

  استادعیب سایتتون اینه که فارسی راپاس بداریم نیست .یعنی تاریختون به ۲۰۰۹واینهاست .اگه برطرف بشه وتاریخ خودمونی باشه بنطرم که خیلی بهتره !

 25. مهمان
  ۶ آبان ۱۳۸۷ در ۰۳:۰۰ | #25

  خیلی خوش اقبال بودم که با این سایت آشنا شدم و از مطالبش نهایت استفاده را بردم.از همین جا به عنوان شاگردی ناچیز دست شما را می بوسم.با تشکر.

 26. مهمان
  ۲۹ مهر ۱۳۸۷ در ۰۲:۵۹ | #26

  سلام استاد گرانقدرم از این که امروز از سایت ارزشمند شما دید ن کردم خیلی خوشحالم امیدوارم سایه ی شما سالیان سال بر سر ما باشد

 27. مصطفی محمدی
  ۱۱ مهر ۱۳۸۷ در ۰۲:۵۸ | #27

  سلام استاد گرانقدر من یک افغانی اما شیعه دوازده امامی میباشم
  من یک مقدار از شما آیت الله ها در ایران گلایه دارم اینکه شما اصلاً مردمتان را نصیحت نمیکنید آنها بدون آنکه بدانند که همه افغانی های سنی نیستند با ما شیعه ها رفتارهای بدی دارند و بعضی از ما افغانی ها سنی میباشند و همه ما را سنی میدانند و آنها کینه چنگیز را هنوز هم در دل دارند و ما را خیال میکنند اولاده ی چنگیز میباشیم و من واقعاً عاشق روحانیت میباشم بخاطریکه پدر بزرگم روحانی بزرگ افغانستان بود
  با تشکر از پیشگاه ولی عصر(عج) برای همه روحانیون جهان اسلام بخصوص تشیع آروزی موفقیت را خواهانم
  و من هم آرزویی دارم که همیشه زیر سایه روحانیت باشم
  با تشکر
  مصطفی محمدی

 28. مهمان
  ۲۷ شهریور ۱۳۸۷ در ۰۲:۵۸ | #28

  دوست عزیز اشکال درمقامات جمهوری اسلامی است که می بایست مهاجرین افغان راتاکنون که ۳۰سال ازانقلاب می گذرد به کشورشان بازمیگرداندند. حضور ۵ میلیون افغانی چیز کمی نیست و فشارهای اقتصادی – تورمی و… رابراین سرزمین رنج کشیده محروم تحمیل نموده است.

 29. ۱۸ شهریور ۱۳۸۷ در ۰۲:۵۸ | #29

  سلام.آقای دکترکاکایی، داشتم دنبال آدرسی از آقای چیتیک میگشتم که به وب شما رسیدم. لطفا به این آدرس بروید و کتاب را مطالعه کنید. خوشحال میشوم نظرتان را بدانم. متشکرم
  http://www.esnips.com/doc/f243cf76-84b6-4d90-87f0-1bf50f870e9d/nought-th

 30. مهمان
  ۹ شهریور ۱۳۸۷ در ۰۲:۵۷ | #30

  یکی از طلبه های حوزه: والله آقا می خواهد بگوید از خدا بترسید و عمل به واجب وترک حرام نمایید واز خودستایی وریا بپرهیزید اینها است که به درد آخرت شما می خورد نه مشتی حرف های بی سر وبن. همان آقا که در سایتش از مرحوم آقا حرف می زند هم همه کار مکند هم همه حرف می زند. نزنید آقا این حرف ها چیه قطعا روح آن مرحوم از این چیز ها منزجر است به اسم آن مرحوم که در سایتش آمده همه چیز می گوید احتیاط آقا احتیاط

 31. تانیا مهدیزاده
  ۵ شهریور ۱۳۸۷ در ۰۲:۵۷ | #31

  تانیا مهدیزاده هستم _ خطاب به اون دوستی که بانام مجهول : ” یکی از طلبه های حوزه ” چنین آغازکرده : ” والله آقا می خواهد بگوید ” ….. دوست عزیز منظورت از آن آقایی که ازش انتقادکرده ای کیست ؟ آنکه بقول شما درسایتش به نام مرحوم آقا چیز مینویسد _ خب برو به خودش بگو . برودرسایت خودش نظر بده چرامی آیی اینجا مینویسی . منیت دروجودهمه ی ما ها هست . خودخداانگاری دروجودتمام نوع بشر هست . باعلم به یک چیز پیداکردن – احساس علامه دهر کردن و….. دوست عزیز ! درکنج عزلت حوزه تقوا داشتن و زیرسوال بردن زمین وزمان – وحلاجی کردن پنبه همه اهل عالم هنرنیست . آنکه دراجتماع وارد شد وحال وضعش بازمان انزوا یکی بود او راست گفته است . اینان که گندشان الآن درآمده کسانی بوده اند که زمانی عالم وآدم رابه باد انتقاد می گرفتند . ولی وقتی اوضاع دست خودشان افتاده اینطوررسوا شده اند .

 32. ۲۶ مرداد ۱۳۸۷ در ۰۲:۵۱ | #32

  @توسلی
  ای عزیز رساله ی کوچک لقاء الله امام خمینی را مطالعه فرمایید. خدا ما را از لغو برکنار بدارد.

 33. توسلی
  ۲۵ مرداد ۱۳۸۷ در ۰۲:۲۴ | #33

  منظور ازاین سخن چیست یکمقدار واضحتر حرف بزنید

 34. حمزه لو
  ۱۷ مرداد ۱۳۸۷ در ۰۲:۲۳ | #34

  سلام و عرض ادب خدمت استاد بزرگوار؛ جناب آقای دکتر کاکایی. مطالب بسیار جالب و خواندنی بود. خدا توفیق روزافزون به شما عنایت فرماید.از طرف شاگرد کوچکتان؛حمزه لو

 35. مهمان
  ۲۵ تیر ۱۳۸۷ در ۰۲:۲۳ | #35

  یا هو
  با سلام خدمت استاد محترم جناب آقای کاکایی
  استاد، بنده حقیر مدت کوتاهی است که قصد دارم در زمینه فلسفه مطالعاتی داشته باشم .یکی از آشنایان کتاب عوالم خیال آقای چیتیک را که به قلم مبارک شما ترجمه شده به من معرفی کردند ولی دانش من بسیار کمتر از حد کتاب است من به تازگی شروع به مطالعه کتاب دنیای سوفی نوشته آقای یوستین گاردر ترجمه آقای کامشاد کرده ام و خیلی به فلسفه علاقمند شده ام خواهشا و خواهشا مرا راهنمایی کنید به من بگویید که از چه کتابهایی شروع کنم. ممنون از محبتتان. (ببخشید که این موضوع را اینجا مطرح کردم)

 36. مهمان
  ۱۵ تیر ۱۳۸۷ در ۰۲:۲۳ | #36

  درود خدا برآن یگانه عارف دهر چنان بر حوزه حیات بخشیده که ذره ذره آن با انسان حرف ها دارد وچنان روحانیتی بخشیده که انسان خدا را حاضر تر از چیز های دیگر می بیند

 37. مهمان
  ۳۱ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۲:۲۲ | #37

  سلام برشما.خوب می شد بخشهایی از نوشته ها یا ،در صورت وجود،سخنرانیهای آن عارف بزرگ در سایت گذاشته می شد.درهیچ جای ایران و حتی در شیراز خودتان هم نمی شود آثار ایشان را یافت.

 38. توسلی
  ۱۳ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۲:۱۲ | #38

  استاد گرامی سایتی را که راه اندازی نموده اید خیلی عالی است: توسلی یکی از شاگردان درس منظو مه درحوزه علمیه شهیدمحمدحسین نجابت

 39. مهمان
  ۹ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۲:۱۱ | #39

  با سلام رحمت واسعه خداوند به آن پیر فرزانه ای که در عمل ارادت وپیروی از امام”ره” را به ظهور گذاشت و به ادعا اکتفا نکرد

 40. مهمان
  ۹ اردیبهشت ۱۳۸۷ در ۰۲:۱۱ | #40

  با عرض سلام خدا بر توفیقات شما بیفزاید که در این روزگار شبهه و باطل ما را با حق و اهالی آن آشنا می کنید

 41. مهمان
  ۴ اردیبهشت ۱۳۸۷ در ۰۲:۱۰ | #41

  با سلامی دوباره حضور استاد گرامی .قناعتیان هستم و شعری را از مولانا تقدیمتان می کنم:
  کاشکی هستی زبانی داشتی / تا ز هستان پرده ها برداشتی
  هر چه گوئی ای دم هستی ازان / پرده دیگر بر او بستی بدان
  matinaa.blogfa.com

 42. مهمان
  ۲ اسفند ۱۳۸۶ در ۱۰:۰۹ | #42

  با سلام حضور استاد عزیز .ادرس سایتم را که فراموش کردم بنویسم اینست: matinaa.blogfa.com

 43. مهمان
  ۳۰ بهمن ۱۳۸۶ در ۰۲:۱۰ | #43

  سلام برحاج آقای دکتر کاکایی!خطاب به شیخ العرفاءالمتاخرین آیت الله العظمی حاج شیخ حسنعلی نجابت رض :ای آقا ! آقایی که درطول حیات مبارکت به سادات عنایت و لطف و نظر داشتی یقینا با تغییر خلعت دنیا با خلعت برزخی همینگونه ای بلکه قویتر ! آقا ! سید گناهکاری اومده تابه راه اجدادش رهنمونش شوی ! ای دستگیر دستم بگیر! ای راهبر ! راهم ببر!…..آقای کاکایی به وب نوشت حقیرهم قدم رنجه فرمایید Javadain.Blogfa.Com

 44. مهمان
  ۲۹ بهمن ۱۳۸۶ در ۰۲:۰۹ | #44

  با سلام خدمت استاد گرانقدر .من در مقطع کارشناسی الهیات-فلسفه (ورودی ۱۳۷۸) از دانشجویان شما بوده ام.و الان در مقطع کارشناسی ارشد رشته اخلاق تحصیل می کنم . باید بگویم که سایت شما بسیار عالی است .خوشحال می شوم اگر وقت کنید از سایت من هم دیدن کنید.

Captcha Captcha Reload


برخی از رویدادها

برخی از تألیفات